• שרות
  • יעילות
  • מצויינות
חייגו אלינו עכשיו: 03-6320000

במת הרמה- להגיע לכל מקום ללא מכשול

ישנם אנשים המעוניינים לשכור או לרכוש במות הרמה, לביצוע עבודות שונות הקשורות לבנייה. ישנם כמה סוגים של במות הרמה, כמו במות מספריים המסייעות לצורך הרמה של מטענים במשקל בינוני ומשמשות גם למעליות של שמקל בינוני. יש לציין, כי במות הרמה מסוג המספריים, הן במות ההרמה, אשר מסוגלות לשאת משקל גבוה במיוחד. ניתן למצוא במות הרמה, אשר ניתן לשנע אותן, כגון, הנעה של מטען מסוים ממקום למקום. ניתן להניח ציוד על במות אלה ולעבוד, כאשר הפועלים או אנשי המקצוע נמצאים עדיין על במת ההרמה. ניתן למצוא מנגנוני חירום בבמות ההרמה. ישנן במות עם זרוע טלסקופית ישרה שמיועדים להובלת אנשים לגובה, כאשר ההגעה אל גובה זה הינה בעיתית, בגלל תנאי השטח וכדומה. גם משטחים או מקומות שהם אינם ישרים, במקרים מעין אלה, הזרוע הטלסקופית, מייצרת בעצם משטח ישר. במות הרמה מסוג זה, יעילות מאוד, בקרב חברות הובלות ובנייה.
במות הרמה בעלות זרוע טלסקופית עם מפרק
במות הרמה מסוג זה, הן דומות לבמות הרמה עם זרוע טלסקופית ישרה, אך המפרק, מסייע לעבור מכשולים גבוהים, למשל אם מדובר בקיר גבוה שיש לעקפו. הזרוע של במת ההרמה מסוג זה יכולה לשרת אדם או מטען הנמצא על במת הרמה זו. ישנן תקנות של עבודה בגובה המגדירות את העובד על במות הרמה. חובה על העובד, להשתמש במיגון אישי {צמ"א} תקין הכולל רתמת גוף שרתומה למערכת אבטחה המונעת נפילות. ומקובעת לנקודת העיגון. על העובד לחבוש קסדת מגן ולנעול נעלי בטיחות המיועדות לעבודה זו שמונעות החלקה. לפני השימוש עם במות הרמה, יש לבצע בדיקה מקדימה על במת ההרמה, אשר תכלול, כי הבמה עברה בדיקת מהנדס וכי אישור המהנדס נמצא עדיין בתוקף. חשוב אף לוודא, כי הבמה, אינה נמצאת בשיפוע שיכול להיות מסוכן למפעיל שאין רעשים מחשידים או תזוזות שאינן מבוקרות. בעת השימוש בבמת ההרמה, יש להקפיד ולשמור על הנוחיות והבטיחות שנקבעו ע"י היצרן. אסור בתכלית האיסור, להשתמש במשקל שהוא מעל המותר על במת ההרמה. אסור להשתמש באמצעי הגבהה נוספים על משטח הבימה, כגון סולמות פיגומים וכדומה.
מהיכן כדאי לשכור או לרכוש במות הרמה?
חשוב לשכור או לרכוש במות הרמה מחברה ידועה כמו שיא ליפט, הקיימת למעלה מ-20 שנה. לקבוצת שיא ליפט, ישנם עשרות התקנות מדי שנה ולחברה, ניסיון רב בכל סוגי התקנת, השכרת ומכירת המנופים השונים. לשיא ליפט, יש רישיון יבוא והפצה של מנופים ומתקני הרמה וכן, רישיון של מתקין מטעם משרד התחבורה.